از یک مشکل قدیمی گله میکرد و من با چهره ای متاثر از رنجی که میبرد سراپا گوش بودم و با کلام و نگاهم همدردی میکردم که حس کردم ناامیدی و افسردگی در کلامش هویداست.

بعد از تمام شدن حرفهاش نکاتی در مورد شیطان درون و شیاطین جنی و انسی گفتم. صحبت از جن شده بود و براش جذاب شده بود و از اجنه میپرسید و کمی هم انگار ترسیده بود. گفتم اجنه کاری با انسانها ندارن تا اانسانها به سمتشون نرن. بحث هایی شد و یکی از بسترهای حضور اجنه رو گفته بودم که اگر سقف خانه ای  خیلی بلند باشه ، در حدود 4.5 الی 5 متر، اونجاها بستر مناسبی برای زندگی اجنه هست. فضای زیر سقف های مرتفع. روایتی رو در این باب براش خوندم. ترسش آشکار شده بود و نگاهی به سقف خونه خودمون انداخت. گفتم نگران نباش سقف خونه های ما اغلب بیش از سه متر نیست و این خوبه.

گفت: ولی علی یه بار تعریف میکرد که توی خونه دراز کشیده بود و داشت استراحت میکرد که یه موجودی افتاده بود روی سرش و داشت خفه اش میکرد و کلی تلاش کرد تا از اون وضعیت خلاص شد. اما بعد که از جاش بلند شد دیگه اون موجود رو ندید

گفتم: نه عزیزم. علی به احتمال زیاد به پشت خوابیده بود. به پشت خوابیدن بسیار خطرناکه. مخصوصا برای کسانی که غلظت خون بالایی دارن. چون موجب راکد شدن خون در بدن میشه. و حتی ممکنه بعضی ها در این حال بخوابن و خدای ناکرده بمیرن. علی کلا خونش رسوبی هست و احتمالا به اون حالت خوابیده بوده و در حال خواب و بیداری بوده و اون موجودی که ازش دم میزنه از انشائات قوه خیال خودش بوده. وجود خارجی و مادی نداشته. چون برای خود من هم چند بار پیش اومده که حواسم نبوده و به پشت خوابیدم و همین حال خفگی وقت خواب بهم دست داده و با وجود اینکه میدونستم دارم خفه میشم توان حرکت دادن و بیدار شدن رو نداشتم.

و متاسفانه امروز در کل بیمارستان های ما بیمارها رو به پشت روی تخت میخوابونن. نمیدونم چرا طب جدید با وجود این همه پیشرفتهای جزئی توی بعضی از مسائل اینقدر پرته.

گفت: ولی یه حدیث خونده بودم انگار که به پشت خوابیدن یه فضیلته. الان دقیق یادم نیست.

گفتم: نه. فضیلت نیست. حدیث فرموده به پشت خوابیدن شیوه پیغمبرانه. خب خواب پیغمبران با خواب ما کاملا تفاوت ماهوی داره. ما وقتی میخوابیم یه حالت بیهوشی پیدا میکنیم و حرارت غریزی بدن از سطح بیرونی بدن به سمت مرکز میره و به اصطلاح اهل رایانه بدن در حالت استندبای قرار میگیره.

اما خواب پیامبران و اولیای الهی اصلا این ماهیت رو نداره. لذا واکنش فیزیکی جسمشون هم متفاوته. و مشکلی براشون پیش نمیاد. همونطور که اگر ما در وقت بیداری به پشت دراز بکشیم مشکلی برامون پیش نمیاد. نمیدونم چرا به پشت "خوابیدن" موجب راکد شدن خون در رگها میشه. شاید یه ربطی به بافت داخلی رگها داشته باشه.شاااید.

در سفر اخیرم به مشهد یکی از دعاهام برای مجردها، تاهل بوده و برای بی فرزندها، فرزندی صالح و عاقل و ولایی. و برای کم فرزندها فرزند بیشتر. مخصوصا برای بزرگوارانی که در این محیط مجازی میشناسم. 
چند نکته در این مورد که شاید کمتر بهش توجه میشه توسط زوجین:
سبزی گشنیز برای زنها خوب نیست و موجب دیرزایی یا نازایی شون میشه.
سبزی شاهی هم خوب نیست. موجب خون سوزی میشه. این مرد و زن نداره.
هیجان زیاد موجب دیرزایی یا نازایی میشه. مخصوصا برای کودکان و زنها. مثلا هیجانات کاذبی که در برخی اسباب بازی های شهربازی ها وجود داره. مثلا اون قطارهای کذایی و یا حتی چرخ و فلک های خیلی بزرگی که موجب هیجان و استرس زیاد میشه.
خوردن آبی که با یخ به صورت مستقیم تماس داشته کلا نه برای زنها توصیه میشه و نه برای مردها. اما برای زنهایی که میخوان باردار بشن یا باردار هستن ضرر بیشتری هم داره. از یکی از اطبای طب سنتی شنیدم که موجب میشه یا نتونه زایمان طبیعی داشته باشه یا به غایت براش سخت میشه. البته عوامل موثر در اینکه زنی نتونه زایمان طبیعی داشته باشه خیلی زیادن که واقعا باید نشست جمع آوری کرد عواملش رو. عواملی که در جامعه ما به وفور در سبک زندگی ها وجود داره.
چند وقت پیش با یک تیم طب سنتی در همین مورد حرف میزدم. گفتم باید در این مورد کتاب بنویسید. طراحی جلد و صفحه آرایی و طرحهای گرافیکی تون با ما. رایگان. با کیفیت در حد تیم ملی. خندیدن. اما تاییدم کردن که لازم هست.
متاسفانه عوامل و ناهنجاری های عرف شده ای در سبک زندگی ماها وجود داره که داره تمام جوانها رو یا به سمت نازایی و دیرزایی و یا به این سمت پیش میبره که بعد از هفت خانی که برای باردار شدن گذروندن، نتونن زایمان طبیعی داشته باشن. بعد.
ولش کنید. من و چه به حرف زدن در این باره.
انصافا چند مخاطب دارم که توی جامعه پزشکی هستن. و سختمه مطالبی از این دست نوشتن. اما از اونجایی که من اهل مباحثه هستم و بارها شده با کسانی که بسیار وسعت علمی بالایی داشتن با اعتماد به نفس کامل بحثم رو میکردم و تحلیلم رو میگفتم و اونها هم با سعه صدر کامل هر جا که اشتباه میکردم حرفم رو اصلاح میکردن. کلا اینطور بار اومدم که توی مباحث علمی اهل پنهان کردن خودم نیستم. حرفم و تحلیلم رو میگم اگر درست بود که الحمدلله اگر هم غلط بود گوش ما رو میکشن و آگاهمون میکنن.
هر دو طرفش خیره.

ان شا الله خدا به تمام متاهلان بی فرزند، فرزندی سالم و صالح عطا کنه مخصوصا مخاطبای این وبلاگ و به تمام کم فرزندانی مثل من، فرزندان سالم و صالح بیشتری عطا کنه مثل

این بزرگوار. 

یا این بزرگوار. و ان شا الله خدا تمام مجردها رو به وادی تاهل وارد کنه. تاهلی که از دلش اهلیت بیرون بیاد.

الهی آمین.
الهی آمین.

مشخصات

آخرین جستجو ها